mustafaalniak.com Röportajı
mustafaalniak.com Röportajı

Bize kendinizden bahseder misiniz ?
Günlerimi kitaplar ve filmler ile geçiren, blog yazmayı çok seven biriyim. 22 yaşındayım ve Malatya' da yaşıyorum. Bilgisayar programcılığı ön lisans bölümü mezunuyum ve AÖF ile yönetim bilişim sistemleri lisans bölümüne geçiş yapmaya hazırlanıyorum. (Sanırım bir kaç ay içinde olacak bu işlemler). Günümün neredeyse tamamını evde, bilgisayar başında geçiriyorum. Blogları takip ediyor ve yeni yazılar yazılar yazıyorum. Şu sıralar ise en büyük hobim, Netflix dizi filmleri izlemek.

Sayfa tasarımı size mi ait ?
Evet, sayfa tasarımı bana ait.

İnternet sayfanızın logosunu siz mi tasarladınız ?
Hayır, logoyu blog arkadaşım Mustafa Sönmez isteklerim doğrultusunda hazırladı.

Blog yazmaya nasıl başladınız ?
Lise yıllarımda başladım diyebilirim. Ben meslek lisesi mezunuyum. Liseyi web tasarım bölümü okuyarak bitirdim. O sıralar Adobe Dreamweaver gibi programlar ile tasarım yapmayı yeni yeni öğreniyordum. Zamanla html, css gibi konularda kendimi geliştirdikçe bir web sitesi kurma ve onu yönetme hayali ortaya çıktı. Bende lise 3 yıllarımda çeşitli platformlar ile siteler kurup kapattım. Amacım kendime air bir internet sitesinde kafama göre yayın yapmaktı. En sonunda 2012 yılında blogger ile blog kurdum. 2013 yılında ise www.mustafaalniak.net alan adını satın aldım. Ve ilk günkü heyecan ve hevesle yazmaya devam ediyorum.

Herhangi bir ücret kazanıyor musunuz ?
Evet, gelen reklam tekliflerini değerlendirip bazılarını kabul ediyorum ve blogum dan kazanç elde ediyorum.

İnternet sayfanızdaki paylaşımlar özgün müdür ?
Tanıtım yazıları hariç diğer tüm içerikleri kendim hazırlıyorum. Ve kesinlikle özgün.

Ne sıklıkla makale yazıyorsunuz ?
Benim iki blogum var. Onlara haftada en az ikişer tane olmak şartı ile makaleler yazıyorum. Ayrıca bir içerik ajansına bağlı olarak makale yazarlığı da yapıyorum. Bu nedenle neredeyse her gün makale yazıyorum diyebilirim. Yazmak güzeldir.

Ortak olduğunuz bir firmalar var mı ?
Hayır. Fakat www.mustafaalniak.net ile birlikte www.kafeinliyiz.biz adlı diğer bloğumun da kurucusu ve yazarıyım.

İnternet sayfanızın kategorisi nedir ?
Ben www.mustafaalniak.net bloğumu "kişisel blog" olarak tanımlıyorum. Dizi, film, kitap yorumlarımdan ziyade, yaşama dair yorumlarıma sık sık yer veriyorum. Şu sıralar, okurlarımın sıkı takibi sebebi ile pazar yazıları serisine devam ediyorum. Diğer yazılarım da kat kat daha fazla okunuyorlar.

Hedefiniz nedir internet sayfanız'dan ne amaçlıyorsunuz ?
Şu sıralar pek bir amacım yok aslında. Blog özel ve değerli bir yer. Şuan ki okur sayısı, tahminlerimin üzerine çıktığı için bu şekilde mutluyum diyebilirim. Ama yinede her blogger gibi bende yeni okurlar kazanmak isterim. Bunun dışında bir hedefim amacım yok, yalnızca hayatı kaydediyorum.

Sizinle nasıl iletişime geçilebilir ? (Bağlantılar)
benim ile iletişime geçmek işin şu bağlantıları kullanabilirsiniz;
Web: www.mustafaalniak.com
Blog: www.mustafaalniak.net
E posta: info@mustafaalniak.net
E posta: iletisim@mustafaalniak. com
Twitter: https://twitter.com/_MustafaAlniak_